Články

Kemp Martiny Moravcovej

Aj tento rok sa o slovo hlási mimoriadne obľúbený plavecký kemp bývalej skvelej slovenskej plavkyne a držiteľky dvoch olympijských medailí Martiny Moravcovej. Minulý rok oslávil svoj desiaty rok existencie a jeho zámerom je rok čo rok vyhľadať a podporit plavecké talenty, zdokonaliť ich v technike prostredníctvom špecializovanej výuky jednotlivých plaveckých spôsobov. Začiatkom augusta sa koná už v poradí 11.ročník pre decká s ročníkom narodenia 2010 až 2005 v X-Bionic Resort Čilistov v Šamoríne. Všetko dôležité si pozrite nižšie.   11.ročník Plaveckého Kempu Martiny Moravcovej 3.8.2020 (pondelok) do 8.8.2020 (sobota) 5nocí/6dní Ročník narodenia: 2010 až 2005 Miesto: X-Bionic Resort Čilistov – Šamorín 11. ročník kempu – Viac plavcov môže získať kemp od Nadácie X-Bionic Sphere Tento rok nadácia X-Bionic Sphere plne uhradí pobyt na kempe až 55. plavcom! V porovnaní s minulými ročníkmi je to až o 13 plavcov viac! Z tohto počtu, tak ako po minulé roky, 35 plavcov môže kemp získať za plavecké výkony. Ďalších až 20 miest môže byť rozdelených prostredníctvom divokých kariet. Viac informácii o kempe na webstránke: www.plaveckykemp.sk Prihláškové obdobie: do 1.6.2020. Prihláška je bezplatná. Vyplňte online registráciu na webstránke. Maximálna celková kapacita je 140 miest (2 skupiny po 70 miest), z ktorej je 55 miest rezervovaných pre plavcov (s členstvom v SPF) za plnú úhradu od Nadácie X-bionic Sphere a 85 miest je pre samoplátcov.

Odštartovala nadstavba v extralige vodných pólistov, domáce...

Najvyššia vodnopólová súťaž mužov mala na programe počas piatka a soboty stretnutia prvého nadstavbového kola vo Pharma Group extralige. Počas piatkového večera ŠKP Modrí Draci Košice - Staré mesto nastúpil proti úradujúcemu majstrovi Slávii UK Bratislava a v sobotu v NCVP v Novákoch sa predstavil doterajší líder súťaže ŠK Hornets Košice. Obom domácim tímom sa v prvom kole nedarilo, obidva dali zhodne po sedem gólov, ale ani v jednom prípade to čo i len na bod nestačilo. Aj keď k tomu mali bližšie v sobotu večer hráči KVP Nováky. V piatkovej predohrávke 1.kola nadstavby ŠKP Modrí Draci nastúpil v domácom bazéne proti Slávii UK Bratislava, ktorá do metropoly východu pricestovala bez bratov Hruškovcov a Radovana Pietra. Do vedenia išli zverenci trénera Dušana Holasa keď Horváthove vylúčenie potrestal úvodným gólom Kulcsár, ale 45 sekúnd pred koncom úvodnej štvrtiny Orem vyrovnal na 1:1. Po vyrovnanej prvej štvrtine sa v priebehu druhej osemminútovky dostali favorizovaní hostia do dvojgólového vedenia, keď 109 sekúnd pred naplnením prvého polčasu sa gólovo presadil Martanovič a o pár sekúnd na to aj Tkáč. 21 sekúnd pred koncom prvého polčasu po faule Baranoviča Draci znížili na rozdiel gólu 2:3, z pokutového hodu bol úspešným strelcom Dilý. Dôležité momenty sa udiali v ďalšom priebehu hry, v tretej štvrtine po vylúčení domáceho kapitána Halušku využil výhodu presilovky Baranovič a domáci prehrávali 2:4 a po vylúčení Pira sa presadil v početnej výhode Martanovič a svojim druhým gólom v zápase poslal Sláviu po prvý raz do trojgólového vedenia - 5:2. Domáci Draci Juhászom síce znížili na 5:3, ale hosťujúci Tkáč po svojom druhom presnom zásahu rozhodol o tom, že majster po troch štvrtinách viedol v Košiciach 6:3 a to ešte hostia nevyužili jednu výhodu presilovej hry. V poslednom dejstve sa vrece s gólmi roztrhlo, padlo spolu osem gólov, ktoré boli rovnomerne rozdelené na obe strany, Tkáč po svojom treťom góle poslal Sláviu UK do 4-gólového vedenia 7:3, následne Baranovič nedal päťku a domáci korigovali druhým Oremovým gólom, ktorý znížil stav na 7:4. Necelých šesť minút pred koncom kapitán Slávie UK Bratislava Korauš zvýšil na 8:4 na čo reagoval tréner domácich Róbert Kaid st.oddychovým časom. A ten padol Drakom vhod, pretože krátko na to Piro znížil na 8:5. Mohlo to byť oveľa veselšie ale Vaco nedal pokutový hod, pri vylúčení Baranoviča však Draci dali šiesty gól, keď sa presadil Vaco a Slávia viedla už len 8:6. Pirove vylúčenie vytrestal Nezhyba a odrazil nápor Drakov - 9:6, 59 sekúnd pred koncom po svojom druhom góle Juhász znížil na 9:7. Domáci Vaco bol 31 sekúnd pred koncom vylúčený, hostia si vzali oddychový čas a 16 sekúnd pred koncom Kováčik rozhodol o tom, že Slávia UK Bratislava po dvoch výhrach v základnej časti o štyri góly 15:11 a 13:9 vyhrala nad týmto súperom aj do tretice, tentoraz o tri góly 10:7. ŠKP Modrí Draci vs Slávia UK Bratislava 7:10 ( 1:1, 1:2, 1:3, 4:4 ) Góly : Orem a Juhász po 2, Dilý, Piro a Vaco po 1 - Tkáč 3, Martanovič 2, Nezhyba, Korauš, Kováčik, Baranovič a Kulcsár po 1 Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7, 4:7, 4:8, 6:8, 6:9, 7:9, 7:10 Zostava ŠKP Modrí Draci  : 1 Kaľavský, 2 Horváth, 4 Kavečanky, 5 Kolesár, 6 Tkáč, 7 Dilý, 8 Orem, 9 Juhász, 10 Píro, 11 Haluška, 12 Kaid ml., 13 Capcara, 14 Vaco Zostava Slávie UK Bratislava :  1 Turanský, 2 Nezhyba, 3 Korauš, 4 Kováčik, 5 Martanovič, 6 Tkáč, 7 Baranovič, 8 Kulcsár, 9 Huttner Sanchez, 10 Vykouk, 11 Hacaj, 12 Kratochvíl, 13 Ivan, 14 Polek V sobotnom stretnutí v NCVP v Novákoch nastúpili proti sebe domáci KVP s dvojicou Zaťovič - Nižný proti úradujúcemu vicemajstrovi ŠK Hornets Košice, ktorý pricestoval do Novák bez chorého Andreja Zarevu. Sršni dokázali v priebehu základnej časti KVP dva razy poraziť, doma tesne o gól 7:6 a v závere základnej časti zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo ml. a Alexander Nagy uspeli aj v Novákoch po vydarenom závere o dva góly 12:10. Do Novák prišli natiahnuť svoju dlhočiznú sériu bez straty bodu zo základnej časti na 11 zápasov. A ako sa neskôr ukázalo, podarilo sa im to. Po presnom zásahu Vidumanského ml. vyhrávali Sršni 1:0 v 37.sekunde stretnutia. Následne mali hostia vylúčeného Barana a aj Balogha ale presile súpera sa ubránili a po vylúčení Berlanského sa dostal Hornets do vedenia 2:0. Prvý gól domáceho tímu dal Tisaj a znížil na 2:1 ale 16 sekúnd pred záverom znova Vidumanský ml., ktorému patril úvod ale aj záver prvej štvrtiny stanovil, že ŠK viedol na KVP o dva góly v jeho bazéne 3:1. Druhá štvrtina bola z iného súdka, keďže Sršni vylúčenie Andreja Kováčika nezúročili na gól, prišiel trest v podobe dvoch gólov v ich sieti, keď sa o slovo prihlásil bývalý slovenský reprezentant a kapitán Juraj Zaťovič a vyrovnal na 3:3. Necelých šesť minút pred koncom bol vylúčený hosťujúci Baran a presilovku využil Krajčík a KVP išiel po prvý raz do vedenia na 4:3. Faul domáceho Petra Nižného potrestal vyrovnávajúcim gólom mladý Bačo a bolo to 4:4. V závere druhej štvrtiny mali hostia vylúčených dvoch hráčov a to Vanga a Adamca ale presile sa dokázali ubrániť. Tretia osemminútovka vyšla domácim hráčom na výbornú, Marco Peter Mihál zvýšil na 5:4, Berlanský na 6:4 a Krajčík na 7:4 a s hosťami to vyzeralo zle nedobre. Lenže štyri sekundy pred klaksónom po druhý raz fauloval Nižný a so sirénou Adamec znížil na 7:5 po troch štvrtinách. Spomeňme, že v treťom dejstve dal KVP dva góly v presilovkách, hostia dve možnosti nevyužili, ale tú tretiu už áno. Košickí Sršni sú v tejto sezóne majstrami záverov a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Binar v úvode poslednej štvrtiny znížil na 7:6, následne boli vylúčení vzájomne Barger a Ravinger, ale boli to hostia, ktorí po presnom projektile Vrbu vyrovnali na 7:7. Niečo viac ako tri minúty pred koncom bol po tretí raz v zápase vylúčený Peter Nižný a o minútu na to Bačo strhol vedenie hostí na ich stranu, Hornets viedli 8:7. Presne 81 sekúnd pred koncom bol ešte vylúčený domáci Tisaj ale v zápase sa už nič viac neudialo a tak Sršni aj po tretí raz v tejto sezóne porazili KVP Nováky, tentoraz 8:7. KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 7:8 ( 1:3, 3:1, 3:1, 0:3 ) Góly: Krajčík a Zaťovič po 2, Berlanský, Mihál a Ravinger po 1 - Bačo 3, Vidumanský ml.2, Adamec, Vrba a Binar po 1 Priebeh zápasu: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 4:3 4:4, 7:4, 7:8 Zostava KVP Nováky: 1 Veterník, 2 Krajčík, 3 Zaťovič, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Mihál, 8 Stehlík, 9 Alex Kováčik, 10 Andrej Kováčik, 11 Tisaj, 12 Ravinger, 13 Šimkovič 14 Nižný Zostava ŠK Hornets : 1 Laciak, 2 Vidumanský ml., 3 Vang, 4 Adamec, 5 Barger, 6 Baran, 7 Vrba, 8 Bačo, 9 Grutka, 10 Mikloda, 11 Balogh, 12 Binar, 13 Balog, 14 Hediesh Aktuálna tabuľka: 1. ŠK Hornets 11 11-0-0 138:81 22b 2. Slávia UK 11 9-0-2 159:82 18b 3. KVP Nováky 11 6-0-5 146:93 12b 4. ŠKP Modrí Draci 11 4-0-7 122:121 8b Program 2.kola, sobota 7.marca 2020 17.00 hod KVP Nováky vs Slávia UK 19.00 hod ŠKP Modrí Draci vs ŠK Hornets Foto: FB ŠKP Modrí Draci, Slávia UK Bratislava

Výberové konanie reprezentačných trénerov vo vodnom póle

Slovenská plavecká federácia - sekcia vodného póla vypisuje výberové konanie na pozície reprezentačných trénerov vo vodnom póle pre jednotlivé juniorské kategórie. Bližšie informácie v prílohe.

V závere februára oceňovali najúspešnejších športovcov v...

Koncom februára sa s vyhlasovaním ankiet v jednotlivých mestách roztrhlo vrece. Tých najlepších oceňovali v Považskej Bystrici ale aj v Topoľčanoch ! Na jubilejnom 30. ročníku vyhlasovania najúspešnejších športovcov okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava, ktoré sa uskutočnilo 22.2.2020 bolo ocenené trio členov Považskobystrického plaveckého oddielu. V kategórii mládež – Nikoleta Trníková (17 rokov) – reprezentantka SR, finalistka MS i ME juniorov 2019, medailistka Svetového pohára v Berlíne 2019, 13. miesto ME v Glasgove25, splnený B limit na OH Tokyo 2020. V roku 2019 zaplávala 6 seniorských národných rekordov. Za dlhoročnú úspešnú prácu s mládežou a rozvoj plaveckého športu v Považskej Bystrici bol ocenený aj jej tréner Karel Procházka, ktorý je asistentom reprezentačného trénera Slovenska Vladimíra Železníka. V kategórii žiakov si ocenenie prevzala Nikol Jamborková (13 rokov) – majsterka starších žiačok v plávaní v 25 m bazéne 2019 a medailistka z MSR v dlhom bazéne (4x2.miesto, 2x 3.miesto). V utorok 25.2. 2020 sa uskutočnilo v spoločenskom dome v Topoľčanoch slávnostné oceňovanie najúspešnejších športovcov mesta Topoľčany. Medzi ocenenými bola najlepšia plavkyňa Slovenska za uplynulý rok Andrea Podmaníková, ktorá sa stala celkovou víťazkou a najúspešnejšou športovkyňou mesta za rok 2019. Ako to tam vyzeralo si môžete prečítať tu : http://www.piranasport.sk/novinky/news_mesto-ocenilo-najuspesnejsich-sportovcov-za-rok-2019/?fbclid=IwAR1bERAX9zdl3oW8UubucxcGiPTH6kam88itj9eACbkRWYFyp2k5TldWr9c

Slovenskí rozhodcovia smerujú na medzinárodné šampionáty !

Vodnopólový rozhodca Róbert Horváth na Maltu ! Malta, Manchester, Istanbul a Netanya. V týchto štyroch mestách by sa mala hrať chlapčenská vodnopólová kvalifikácia o postup na ME U19 od 2.do 5.apríla 2020. Naši reprezentanti si zahrajú v skupine D v izraelskom meste Netanya, to už dobre viete, ale aktuálna informácia hovorí o tom, že naše rozhodcovské farby bude zastupovať v A - skupine na Malte rodák z Nových Zámkov - Róbert Horváth. Gratulujeme k nominácii a prajeme veľa šťastia. Rozhodkyňa Edita Kucejová do Budapešti Máme my šikovných rozhodcov u nás doma na Slovensku ! Po skvelej správe, že vodnopólové farby v kvalifikácii o postup na ME U19 na Malte bude hájiť Róbert Horváth sa dozvedáme, že na LEN European Championships Aquatics, v Budapešti v Maďarsku v termíne 11.5 - 17.05.2020 Slovenská plavecká federácia a výbor sekcie plávania vyslal do sveta rozhodkyňu Editu Kucejovú ! Gratulujeme a aj Edite držíme palce a želáme vydarený šampionát.