Naši vodní pólisti s vysokou prehrou na záver skupinových bojov, v pondelok nás čaká Malta

Naši vodní pólisti majú za sebou aj tretie skupinové vystúpenie na ME v Budapešti. V A-skupine dnes podľahli Chorvátsku hladko 4:16 a to po troch stretnutiach znamená, že Slovensko obsadí štvrté miesto v skupine a v pondelok si v zápase o 13.-16.miesto zahrá od 11:30 hod. proti Malte, ktorá obsadila v skupine C posledné miesto. Do zápasu nastúpili zverenci trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo ml. bez dvojice Lukáš Kozmér a Adam Furman, ktorá sa necítila pred zápasom vôbec dobre. Prvú švrtinu prehrali naši reprezentanti 0:3, v druhej po peknej prihrávke Adama Mitruka krátko pred naplnením útočného času vystrelil prudko a presne náš kapitán JURAJ ZAŤOVIČ a znížil na rozdiel dvoch gólov -  1:3. V ďalšom priebehu sme inkasovali ešte tri razy a už sme prehrávali 1:6, keď 28 sekúnd pred koncom prvého polčasu presne namieril MAREK TKÁČ a upravil na 2:6. Posledné slovo si vzali Chorváti, ktorí dve sekundy pred klaksónom pridali siedmy gól, takže po prvom polčase to bolo 2:7. V tretej štvrtine dostalo Slovensko ďalšie tri góly a prehrávalo 2:10 ale 103 sekúnd pred koncom TOMÁŠ BIELIK vybojoval zjavne stratenú loptu a prekvapil chorvátskeho brankára Ivana Marceliča gólom na 3:10. Súperovi sa podarilo do konca tretieho dejstva ešte raz skórovať a tak po troch štvrtinách bol stav na ukazovateli skóre 3:11. V poslednej štvrtine nám súper po dvoch presných zásahoch ušiel už na 3:13, MAROŠ TKÁČ po premenenej päťke znížil na 4:13, ale posledné slovo mali Chorváti, ktorí pridali do našej siete ďalše tri góly a Slovensko tak nakoniec prehralo s Chorvátskom hladko 4:16.

SLOVENSKO vs Chorvátsko 4:16 ( 0:3, 2:4, 1:4, 1:5 )

Góly : Juraj Zaťovič, Marek Tkáč, Maroš Tkáč a Tomáš Bielik po 1