Historická výhra našich vodných pólistiek na ME nad Srbskom, fantastický piatok v Budapešti

Slovenské vodnopólové reprezentantky vo svojom štvrtom skupinovom vystúpení na ME v metropole Maďarska vyhrali v mimoriadne dôležitom stretnutí nad Srbskom 6:2 a ak minimálne remizujú v nedeľnom stretnutí s Chorvátskom, postúpia do štvrťfinále ME ! Zabojovali absolútne všetky a po heroickom výkone, ktorý bol podporený skvelou Kristínou Horváthovou v bráne si na svoje konto pripísali premiérový triumf. Dátum 17.január 2020 sa zapíše veľkými písmenami do dejín nášho vodného póla.

V prvej štvrtine videli diváci v budapeštianskej Duna Aréne v takticky hranom zápase len jeden jediný gól, ktorý strelila naša TAMARA KOLÁŘOVÁ a keďže ani my a ani súperky sme výhody presilových hier nevyužili, po úvodných ôsmich minútach Slovensko vyhrávalo nad favoritom tesne o gól 1:0 ! Oveľa veselšie to bolo v druhej časti hry, v ktorej sa o strelecké slovo prihlásila MIROSLAVA STANKOVIANSKA a posunula Slovensko do dvojgólového vedenia na 2:0. Následne však po vylúčení Moniky Sedlákovej prekĺzla lopta v bráne fantasticky chytajúcej Kristíny Horváthovej a Srbsko znížilo stav na 2:1. Keď už sa zdalo, že to po prvom polčase bude len o jeden gól, jednu jedinú sekundu pred koncom vystrelila BEÁTA KOVÁČIKOVÁ a lopta sa zatrepotala v sieti a po prvom polčase sme vyhrávali 3:1. Keď BEÁTA KOVÁČIKOVÁ pridala náš štvrtý gól niečo viac ako dve minúty pred koncom tretieho dejstva a zvýšila už na 4:1, vyzeralo to s dosiahnutím fantastického výsledku reálnejšie. V poslednej štvrtine nás do neskutočnej eufórie dostal gól BEÁTY KOVÁČIKOVEJ a už to bolo 5:1, 54 sekúnd pred koncom KATKA KISSOVÁ upravila a nasadila korunu výsledku na 6:1 a i keď posledné slovo mali súperky a upravili na 6:2, nič to nezmenilo na historickom víťazstve našich vodných pólistiek na ME v Budapešti. FANTASTICKÉ konštatovanie s dátumom piatok 17.januára 2020 !

SLOVENSKO vs Srbsko 6:2 ( 1:0, 2:1, 1:0, 2:1 )

Góly: Kováčiková 3, Kolářová, Stankovianska a Kissová po 1