V kľúčovom stretnutí s Nemcami trojgólová prehra oslabených Slovákov, smerujeme do bojov o 13.-16.miesto proti Malte

Mimoriadne dôležitý a kľúčový zápas bol dnes predpoludním na programe v budapeštianskej Duna Aréne pred zverencami trénera Petra Nižného a Karola Bača ml. Slovenskí vodnopóloví reprezentanti nastúpili v druhom skupinovom stretnutí proti Nemecku v bráne s Tomášom Hofericom, ktorý znova raz predvádzal kvalitné zákroky a držal náš tím nad vodou. Škoda úvodu tohoto zápasu, Nemecko sa dostalo do vedenia 3:0, po góle ADAMA FURMANA sa nám poradilo znížiť na 3:1, ale 44 sekúnd pred koncom sme dostali štvrtý gól a po prvej štvrtine Nemecko viedlo 4:1. Naši reprezentanti sužovaní naďalej nepríjemnými tráviacimi ťažkosťami sa však nepoddali, zabojovali a výsledkom boli dva góly v sieti súpera, kapitán JURAJ ZAŤOVIČ v presilovke znížil na 4:2 a necelé tri minúty pred polčasom MAREK TKÁČ upravil na 4:3 a z našej strany to bolo oveľa veselšie. Hralo sa fyzicky náročné, tvrdé vodné pólo, plávalo sa zo strany na stranu a s pribúdajúcim časom našim chlapcom odchádzali sily. V ďalšom priebehu sme mali troch vylúčených hráčov po sebe a to Maroša Tkáča, Mareka Molnára a Tomáša Bielika ale všetky tri oslabenia sme s vypätím všetkých síl ustáli. Predsa len 39 sekúnd pred koncom sme ešte inkasovali piaty gól a tak po prvom polčase vyhrával súper 5:3. V tretej švrtine sa Nemecku podarilo po šiestom góle znova odskočiť na rozdiel troch presných zásahov na 6:3, následne presilovku využil MATEJ ČARAJ a peknou strelou znížil na 6:4. O 19 sekúnd na to však fauloval po tretí raz v zápase Tomáš Bielik a zápas sa pre neho skončil. Navyše Nemci premenili pokutový hod a viedli 7:4. V následnej presilovke sa o slovo prihlásil SAMUEL BALÁŽ a znížil na 7:5, lenže posledné slovo si vzali zverenci trénera Hagena Stamma a skórovali po ôsmy raz. V poslednom dejstve diváci gól v Duna Aréne nevideli, veľká škoda v tomto stretnutí nepremenených dvoch pokutových hodov a tak Slovensko v druhom skupinovom stretnutí podľahlo Nemecku 5:8 a to znamená, že smeruje do skupiny o 13.-16.miesto, v ktorej si zahrá s Maltou, ktorá v mimoriadne nervóznom zápase podľahla Turecku 10:13.

SLOVENSKO vs Nemecko 5:8 (1:4, 2:1, 2:3, 0:0)

Góly Slovenska: Čaraj, Zaťovič, Marek Tkáč, Furman a Baláž po 1