Slovenky na ME v Budapešti ťahali za kratší koniec aj do tretice

Naše vodnopólové reprezentantky nastúpili po dni voľna na v poradí tretie skupinové stretnutie na ME v Budapešti. Ich súperkami po Rusku ( 2:31 ) a Maďarsku ( 2:20 ) boli hráčky Grécka. Stretnutie sa hralo v Duna Aréne od 14:30 hod. Zverenky trénerskej dvojice Milan Henkrich a Szabolcs Eschwig - Hajts začali v bráne s Kristínou Horváthovou a po úvodnom oťukávaní sa prvý gól padol v priebehu štvrtej minúty do našej siete. Hráčky Grécka sa následne dokázali presadiť v tejto časti hry ešte tri razy a tak po úvodnom dejstve Grécko viedlo nad Slovenskom 4:0. V druhej osemminútovke nám súperky dali ďalšie dva góly a dostali sa do vedenia na 6:0. Jednu z presilových hier sa podarilo našim dievčatám využiť zásluhou TAMARY KOLÁŘOVEJ, ktorá znížila na 6:1. Následne na to reagovali súperky siedmym gólom, ale o slovo sa prihlásili naše dievčatá keď sa presadila MIROSLAVA STANKOVIANSKA a upravila na 7:2. Do konca prvého polčasu naše dievčatá inkasovali ešte raz a tak po prvom polčase Grécko viedlo 8:2. V tretej štvrtine Grécko skórovalo 6x a pred záverom vyhrávalo 14:2, v poslednej časti hry ešte pridalo štyri presné zásahy a celkovo si na svoje konto pripísalo výhru 18:2.

Grécko vs SLOVENSKO 18:2 ( 4:0, 4:2, 6:0, 4:0 )

Góly: Kolářová a Stankovianska po 1