Chorobou decimovaní Slováci prehrali na ME v Budapešti v úvodnom zápase s Čiernou Horou

Po dvoch stretnutiach ženskej vodnopólovej reprezentácie Slovenska na ME v Budapešti vstúpil do hry aj náš mužský výber úvodným súbojom v Duna aréne proti vodným pólistom Čiernej Hory, majstrom Európy spred dvanástich rokov. Pre zverencov trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo mladší to bolo mimoriadne náročné, veď obidva naše tímy už druhý deň kvárila v dejisku podujatia nebezpečná viróza, ktorá okrem nášho výberu dala zabrať aj Rusku, Taliansku a Španielsku. Do hry sa dostal náš skúsený lekár Štefan Vécsey, ktorý mal množstvo práce, ale vyzerá to tak, že by sa všetko už mohlo na dobré obrátiť. Nech je tak, alebo onak, duel s favoritom si vyžiadal svoju daň. Začali sme výborne a po peknej strele MAREKA TKÁČA sme sa ujali vedenia 1:0. Následne však súper vyrovnal na 1:1, ale naši hráči išli ešte raz do vedenia po presnom zakončení MARTINA KOLÁRIKA zo šiestich metrov to bolo 2:1. Gól musel ešte odobriť systém VAR a keďže viac gólov už nepadlo, po prvých ôsmich minútach sme vyhrávali tesne o gól 2:1. Pochváliť musíme v našej bráne výborne chytajúceho Tomáša Hofericu, ktorý zneškodnil množstvo vyložených šancí súpera. Žiaľ, aj už skôr spomenuté súvislosti sa podpísali na priebehu druhej štvrtiny, v ktorej nám súper dal šesť gólov po sebe a navyše za stavu 2:2 nedal päťku Marek Tkáč. Navyše sa nám po treťom faule porúčal z hry Martin Kolárik, takkže po prvom polčase Slovensko prehrávalo s Čiernou Horou 2:7. V treťom dejstve sme inkasovali ôsmy gól, na ktorý dokázal reagovať MAROŠ TKÁČ a znížil na 3:8, ale do konca pridal náš súper ešte tri presné zásahy a Čierna Hora viedla pred záverom 11:3. V záverečnej štvrtine Čierna Hora pridala ďalšie tri góly a upravila 14:3, na čo dokázal peknou strelou reagovať náš kapitán JURAJ ZAŤOVIČ a znížil na 14:4. Posledné slovo mali Čiernohorci, ktorí skórovali po 15-ty raz 62 sekúnd pred koncom a nakoniec zápas dotiahli do víťazného konca 15:4 ! V druhom stretnutí našej skupiny Nemecko prehralo s Chorvátskom 9:17. Po dni voľna hráme v mimoriadne dôležitom stretnutí o postup zo skupiny proti Nemecku vo štvrtok 16.januára 2020 od 10:00 hod.

SLOVENSKO vs Čierna Hora 4:15 ( 2:1, 0:6, 1:4, 1:4 )

Góly: Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Zaťovič a Kolárik po 1