Slovensko v druhom zápase na ME prehralo s domácim Maďarskom

Naše vodnopólové reprezentantky nastúpili na ME v Budapešti v pondelok večer na svoj druhý zápas proti domácemu favoritovi z Maďarska. Po úvodnom vystúpení proti Rusku, v ktorom zverenky trénerskej dvojice Milan Henkrich a Szabolcs Eschwig - Hajts prehrali vysoko 2:31, v druhom skupinovom vystúpení už zlepšili obranu a výsledkom ich snahy bol výsledok 2:20, pričom po prvej štvrtine sme prehrávali 1:5. Náš jediný gól dala v tejto časti hry Miroslava STANKOVIANSKA, ktorá po peknej akcii vyrovnála stav na 1:1 v 38.sekunde stretnutia. V druhej osemminútovke nám domáce hráčky pridali 5 gólov po sebe a Slovensko tak prehrávalo po prvom polčase 1:10. V treťom dejstve sme inkasovali tri góly po sebe a už to bolo 1:13 a za tohoto stavu sa pekným padáčikom prezentovala Daniela KÁTLOVSKÁ, ktorá znížila na 2:13. Posledná štvrtina priniesla tretí faul Miroslavy Stankovianskej, pre ktorú sa duel skončil po treťom faule a tak isto to vyzeralo aj v prípade Janky Kurucovej 96 sekúnd pred koncom. Slovensko nakoniec prehralo s Maďarskom 2:20 a po dni voľna nastúpi v stredu proti ďalšiemu veľkému favoritovi z Grécka. Za domáce hráčky nastúpili Nataša Rybanská, ktorá dala tri góly a Zuzana Máté neskórovala.

SLOVENSKO vs Maďarsko 2:20 ( 1:5, 0:5, 1:4, 0:6 )

Góly: Stankovianska a Kátlovská po 1