Prvý deň juniorských majstrovstiev sveta - Andrea Podmaníková prvý slovenský rekord

Juniorské majstrovstvá sveta v plávaní – Dubaj 2013

Výborný začiatok pre výpravu mladých slovenských plavcov mal prvý pretekový deň na juniorských majstrovstvách sveta v Dubaji, kde sa v Arabských emirátoch  zišlo spolu 800 plavcov z 91 krajín sveta.  O prvý väčší úspech sa zaslúžila Andrea Podmaníková z ŠK Pirana Topolčany, ktorá vytvorila v rozplavbách  nový slovenský juniorský rekord na 50 m prsia, časom 32,83 sekundy. Svoj rekord v tejto disciplíne z tohoročných MEJ v Poznani tak opravila o 22 stotín a umiestnila sa na celkovom 20. mieste z 62 pretekárok. Barbara Bartovičová z STU Trnava,  v rovnakej disciplíne zaostala za svojim najlepším časom z ME v Poznani len  o 11 stotín sekundy a časom 35,41 sek. sa umiestnila na 43. mieste.   Carmen Mikušová z ŠKP Košice si v svojej doplnkovej disciplíne 400 m polohové preteky zaplávala pekný osobný rekord, keď časom 5:13,90 min. si zlepšila čas o 2 sek. a 17 stotín. Celkovo obsadila 31. miesto z 45 pretekárok. Palo Fázik z ORCA Bratislava, jediný mužský pretekár v našej výprave plával svoju úvodnú disciplínu 100 m prsia v osobnom rekorde, keď sa časom 1:04,68 min. zlepšil o 19 stotín sekundy. V celkovom poradí tak obsadil  29. miesto z 68 pretekárov. Posledná v dnešné dopoludnie štartovala Karolína Hájková ORCA Bratislava, ktorá mohla byť tiež so svojim prvým vystúpením spokojná, nakoľko jej čas na 100 m znak 1:05,44 min. znamenal zlepšenie osobného rekordu o 66 stotín sekundy. Týmto časom obsadila  konečné 30. miesto z 69 pretekárok. Zajtra budú plávať Barbora Mišendová 100 m voľný spôsob a Carmen Mikušová 200 m motýlik.

Viac nájdete na:  dubai2013.coloradotime.com