Slovenskí vodní pólisti na ME v Budapešti na 14.mieste po prehre s Francúzskom

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia obsadila na 34.ME v Budapešti celkové 14.miesto, keď v rozhodujúcom stretnutí o 13.miesto prehrala s Francúzskom rozdielom troch gólov 6:9. Zverenci trénera Petra Nižného a Karola Bača ml.zopakovali umiestnenie z ME spred dvoch rokov, ktoré sa konali v španielskej Barcelone. Francúzom sa podarilo oplatiť Slovákom prehru z kvalifikácie z konca októbra minulého roka, ktorá sa konala v NCVP v Novákoch. Naši reprezentanti vtedy dominovali 9:6 a po troch víťazstvách postúpili do Budapešti z prvého miesta, náš súper bol v kvalifikácii druhý.

Bol to jediný zápas na ME v Budapešti, v ktorom Slovensko nastúpilo konečne v plnom zložení. Žiaľ, úvodná štvrtina nám nevyšla a po dvoch presných zásahoch Francúzi vyhrávali 2:0. V priebehu druhej osemminútovky nám súper dal ďalšie štyri góly a stav vyzeral z nášho pohľadu hrozivo 0:6. Jednu sekundu pred koncom prvého polčasu sa podarilo streleckú smolu SAMUEL BALÁŽ a stanovil výsledok na 1:6. Tretia štvrtina priniesla herné ale hlavne aj gólové prebudenie našich hráčov, ktorí po presných zásahoch ADAMA FURMANA, MAREKA TKÁČA a MARTINA KOLÁRIKA znížili na rozdiel dvoch gólov 4:6. Na to dokázal súper odpovedať 84 sekúnd pred sirénou a pridal svoj siedmy gól. Čo však bolo dôležité, v priebehu tretej časti sa vyfaulovala dvojica hráčov krajiny galského kohúta a to Crousillat a Marzouki, čo mohlo znamenať naše nádeje na lepší výsledok v závere stretnutia. MATEJ ČARAJ znížil na dvojgólový rozdiel na 5:7, ešte v tejto časti bol vylúčený za faul s náhradníkom Maroš Tkáč a následne Francúzi pridali ôsmy presný zásah. Na ten sme ešte MAREKOM TKÁČOM dokázali odpovedať pekným šiestym gólom, ale v úplnom závere 25 sekúnd pred koncom skóroval náš súper posledný raz a tak Slovensko prehralo s Francúzskom 6:9.

SLOVENSKO vs Francúzsko 6:9 ( 0:2, 1:4, 3:1, 2:2 )

Góly: Marek Tkáč 2, Čaraj, Furman, Kolárik a Baláž po 1